معرفی بهترین وکیل ملکی در تهران

بهترین وکیل ملکی در تهران

دنیای علم حقوق و مسائل قضایی دنیای گسترده و بی انتهایی است که روز به روز با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ایجاد مسائل حقوقی جدید پیرامون آن ها دنیای این علم پهناور گسترده تر می شود. لذا بدیهی است که یک وکیل و حقوقدان هر چقدر از تجربه و دانش بالایی برخوردار باشد، نمی تواند در همه امور حقوقی متخصص و کارگشا باشد. این گوناگونی و لزوم وجود تخصص و علم کافی باعث شده است که امروزه وکلا تمرکز کاری وعلمی خود را پیرامون یک یا چند موضوع حقوقی صرف نمایند. یکی از موضوعات حقوقی که علی الخصوص در کشور ما بسیار حساس بوده و نیاز به دانش و تجربه بسیار بالایی دارد مسئله پرونده های حقوقی ملکی می باشد. وکیل متخصص در امور ملکی می بایست به کلیه قوانین، مقررات و آئین نامه های مربوط به املاک و اراضی واقف بوده و از تجربه کافی برای قبول این نوع پرونده ها برخوردار باشد. گروه وکلای دیده بان حقوق امیر قصد دارد در این مقاله ضمن بررسی چند نمونه از دعاوی ملکی به معرفی بهترین وکیل ملکی در تهران بپردازد.

 

دعاوی ملکی

برای شناخت و تشخیص دادن دعاوی ملکی از سایر پرونده های حقوقی می بایست یک وجه ممیزه خاص را در نظر د اشته باشیم تا با استفاده از آن به خوبی این دعاوی را تشخیص دهیم. در علم حقوق به طور کلی اموال به دو قسمت منقول و غیر منقول تقسیم می شود که منظور از اموال غیر منقول املاک و مستقلات می باشد زیرا همانطورکه می دانیم غیر منقول به چیزی گفته می شود که قابلیت انتقال از مکانی را به مکان دیگر نداشته باشد که املاک از این خصوصیت برخوردار می باشند. لذا دعاوی ملکی در واقع پرونده های حقوقی است که پیرامون مشکلات و معضلات املاک و اموال غیر منقول مطرح می گردد.

معمولا مشکلاتی که پیرامون دعاوی ملکی رخ می دهد را می توان به دو بخش عمده تقسیم نمود چرا که پرونده های حقوقی ملکی و مربوط به اموال غیر منقول در بیشتر امور بین دو شخص حقیقی و یا حقوقی به عنوان اشخاص غیر دولتی و غیر عمومی مطرح است و یک طرف این دعاوی دولت و یا نهادهای عمومی دولتی می باشد که در ادامه این مقاله به بررسی هر دو بخش می پردازیم.

 

دعاوی ملکی بین اشخاص عادی و غیر دولتی

هر شخص که دارای ملک و اموال غیر منقول باشد این احتمال برای او وجود دارد که حقوق و منافع او با اشخاص دیگری در تضاد یا تناقض باشد این همان چیزی است که ما بار ها پیرامون خود دیده ایم و یا حتی شخصا آن را تجربه کرده باشیم. یک مثال ساده که خیلی پرتکرار نیز می باشد موضوعات و مشکلات اهالی آپارتمان بر سر استفاده از مشاعات ساختمان و یا پارکینگ و انباری می باشد که این موضوع نیز در دسته دعاوی ملکی قرار می گیرد. 

همچنین یکی دیگر از پرتکرار ترین دعاوی ملکی موضوعات مربوط به خرید و پیش خرید آپارتمان ها می باشد از جمله اینکه در این دعاوی فروشنده بعضا موفق به تنظیم سند و یا تحویل ملک به خریدار نمی گردد که دعوای الزام به تنظیم سند رسمی و تحویل مبیع از جمله دعاوی می باشد که پیرامون این مشکلات در دادگاه مطرح می شود و سالانه اشخاص زیادی را به خود مبتلا می کند.

همچنین با رونق ساخت و ساز املاک جدید بسیاری از مالکین املاک راغب شده اند که با سازندگان و سرمایه گذاران در مسیر ساخت و ساز املاک مشارکت نمایند که این امر منجر به انعقاد قراردادهای مشارکت در ساخت می گردد. اما متاسفانه عدم علم و آگاهی طرفین به موضوعات حقوقی و همچنین عدم پایبندی طرفین این نوع قراردادها به تعهدات خود و مشکلاتی از قبیل تورم و بعضا کمبود مسالح و مشکلات بر سر راه اخذ مجوزات لازم سبب اختلاف بین طرفین قرارداد مشارکت در ساخت می گردد که پای اغلب این نوع اختلاف ها به مراجع قضایی باز می شود که این موضوع نیز از پرتکرارترین دعاوی ملکی می باشد. 

از سایر دعاوی پرتکرار ملکی بین اشخاص غیر دولتی می توان به دعاوی تصرف عدوانی، دعوای خلع ید، رفع مزاحمت ملکی، تخلیه، فروش مال غیر و …… اشاره نمود.

 

بهترین وکیل ملکی در تهران

 

دعاوی ملکی بین اشخاص عادی و دولت

همانطورکه می دانیم قوانین، مقررات و آیین نامه های بی شماری پیرامون ملکیت املاک و اراضی وجود دارد. بنابراین ممکن است زمانی یک ملک از منظر قوانین و مقررات شامل شرایط خاصی گردد که توسط قانون و احکام قضایی حقوق مالکانه مالک ملک محدود گردد یا به طور کلی حق مالکانه از مالک به موجب این قوانین سلب گردد. 

به طور مثال قانون اراضی شهری و اراضی ملی می تواند از جمله قوانینی باشد که حقوق مالکانه مالک ملک را دستخوش تغییر نماید. مثلا ممکن است یک ملک در محدوده خاص به تشخیص مراجع قضایی ملی اعلام شده و مشمول جنگل و مراتع ملی باشد که در خصوص این موارد چنانچه مالک به این مسئله معترض باشد می تواند با ارائه اسناد و مدارک لازم اعتراض خود را به مراجع قضایی اعلام دارد. 

همچنین طبق قوانین مربط به میراث فرهنگی این امکان وجود دارد که یک ساختمان که در یک بافت تاریخی حضور دارد و یا شامل صفاتی است که از لحاظ تاریخی واجد ارزش می باشد توسط اداره میراث فرهنگی به عنوان میراث باستانی شناخته شده و اجازه تخریب، نوسازی و تغییر بنا نسبت به این املاک به استناد این قوانین از مالک سلب گردد که در این موارد که از زمره دعاوی ملکی می باشد چنانچه مالک معترض باشد می تواند اعتراض خود را به این تصمیم با ارائه مدارک به دیوان عدالت اداری اعلام دارد. 

پس به صورت کلی چنانچه مشکل ملکی فی مابین اشخاص و یک نهاد دولتی باشد این نوع دعاوی را می توان در دعاوی ملکی پیرامون اشخاص و دولت تعریف و طبقه بندی نمود.

 

معرفی بهترین وکیل ملکی در تهران

حال که با انواع دعاوی ملکی و حساسیت های آن آشنا شدید می خواهیم به بررسی بهترین وکیل ملکی بپردازیم. 

وکیل ملکی می بایست از ویژگی های مهمی برخوردار باشد چرا که همانطورکه گفته شد دعاوی ملکی بسیار حساس بوده و نیازمند فردی متخصص برای به نتیجه رساندن پرونده های ملکی می باشد تا افراد بتواند حقوق از دست رفته خود را باز پس گیرند.

یکی از ویژگی های مهم وکیل ملکی داشتن تجربه می باشد. وکیل مجرب در امور ملکی به این معناست که وکیل می بایست پرونده های ملکی بسیاری را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد و تجربه قابل قبولی را در این نوع پرونده ها کسب کرده باشد. این مهم ترین ویژگی مورد نیاز وکیل ملکی می باشد.

یکی دیگر از ویژگی های وکیل ملکی خوب داشتن تخصص در امور ملکی می باشد. یعنی ایشان باید به صورت همه جانبه به قوانین و مقررات املاک همانند قوانین ثبت اسناد تسلط داشته و بتواند همه نکات حقوقی لازم را در پرونده های ملکی در راستای احقاق حق موکل به کار ببرد.

از دیگر ویژگی های بسیار مهم وکیل ملکی مورد اطمینان بودن ایشان می باشد چرا که شما تمام اسناد و مدارک محرمانه خود را می بایست در اختیار ایشان قرار دهید. همیشه به یاد داشته باشید که در انتخاب وکیل به این مورد توجه بسیار داشته باشید تا از ضایع شدن حقوقتان در پرونده جلوگیری شود. 

وکیل ملکی گروه وکلای دیده بان حقوق امیر فردی مجرب و متخصص و همچنین قابل اطمینان در تمامی امور ملکی با داشتن سابقه درخشان در به نتیجه رساندن دعاوی ملکی می باشد که می تواند پرونده ملکی شما را تا رسیدن به نتیجه مطلوب همراهی و رسیدگی نماید.

 

گروه وکلای دیده بان حقوق امیر در این مقاله به بررسی دعاوی ملکی و همچنین معرفی بهترین وکیل ملکی در تهران پرداخت. شما می توانید برای پرسیدن سوالات خود درباره دعاوی ملکی و دریافت مشاوره تلفنی با شماره 02188928452 و 0۹۱۲۴۷۲۶۶۴۱ تماس بگیرید و یا برای مشاوره حضوری با وکیل ملکی ما پس از هماهنگی به آدرس تهران، خیابان فلسطین شمالی، نبش کوچه شهید نجف غزایی عتیق، پلاک 475، طبقه پنجم، واحد 57 مراجعه فرمایید.

 

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button